ایمپلنت ها کی به کمک ما می آیند؟

چه جای یک یا چند دندان در دهانمان خالی باشد و چه همه دندان های خود را از دست داده باشیم، با پیشرفت تکنولوژی های دندانپزشکی دیگر نیازی نیست نگران جای خالی دندان های از دست رفته یمان باشیم. ایمپلنت های دندانی، جایگزین های بسیار کارآمد و مناسبی برای دندان هایی است، که بنا به دلایل مختلفی از دست رفته اند. پایه های تیتانیومی ایمپلنت ها با جراحی های ساده در بافت استخوانی فک قرار گرفته و ثابت می شوند. بعد از گذشت مدت 2 الی 3 ماه ، ایمپلنت ها کاملاً در بافت فک تثبیت می شوند و پروتزهای دندان به سادگی روی آنها قرار می گیرد.

شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت

خوشبختانه برای کاشت ایمپلنت نیاز به مقدمات پیچیده ای نیست. شرط اصلی درمان ایمپلنت ، وجود بافت استخوانی با ضخامت و ارتفاع مناسب برای نگه داشتن ایمپلنت است. اگر این بافت به اندازه کافی موجود نباشد و جای دندان از دست رفته دچار تحلیل استخوان فک شده باشد، معمولاً با انجام پیوند استخوان و با استفاده از بهترین موادی جهت انجام اینکار ،می توان شرایط را برای کاشت ایمپلنت مهیا کرد. همچنین در کاشت ایمپلنت کامل شدن مراحل رشد فرد اهمیت دارد بطوریکه در افراد بالغ محدودیت سنی برای درمان های ایمپلنت وجود ندارد.

مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت

رعایت بهداشت دهان و دندان بعد از درمان های ایمپلنتی در ماندگاری و سلامت ایمپلنت ها بسیار اهمیت دارد. لازم است نحوه تمیز نگه داشتن دندان های ایمپلنتی کاملاً به فرد آموزش داده شود و در دوره های مشخص با مراجعه به متخصص، کنترل مدوام صورت بگیرد.

سوالات متداول درباره ایمپلنت ها

هزینه درمان های ایمپلنت مربوط به کیفیت بالای مواد به کار رفته در این درمان و همچنین تکنولوژی پیشرفته آن است، از طرفی با در نظر گرفتن عمر طولانی ایمپلنت ها و شباهت بالای آنها به دندان های طبیعی، کاشت ایمپلنت در واقع درمان گران قیمتی محسوب نمی شود. جنس و کیفیت پروتزهای ایمپلنت، نقش بسیار مهمی در ماندگاری و دوام ایمپلنت ها دارد.
خیر، کاشت ایمپلنت ها با جراحی ساده و در محیطی استریل و با تاثیر بی حس کننده ها انجام می شود و فرد در حین جراحی دردی حس نمی کند. روز اول پس از کاشت ایمپلنت ها ممکن است بیمار درد خفیفی را حس کند که با تشخیص پزشک می تواند از مسکن استفاده کند.
  • پر شدن جای خالی دندان بدون آسیب و تراش دندان های مجاور
  • به دست آوردن دندان مستحکم و کارآمد با ظاهری کاملاً طبیعی
  • جلوگیری از تحلیل لثه و بافت استخوان فکی در جای دندان از دست رفته
  • قدرت جویدن همانند دندان های طبیعی و عادی
فهرست