چرا ما در زمینه ایمپلنت بهترین هستیم

کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

رضایتمندی بیماران

مفتخر به رضایت مندی بیماران عزیزمان می باشیم

کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

کادر درمانی متخصص

تیمی از متخصصین رشته های مختلف

کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

تجربه ما

تجربه 40 ساله درمان

کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

تجهیزات به روز

بهره مندی از مهمترین تجهیزات روز

کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

ساده شدن درمان

ساده سازی پیچیده ترین مشکلات و کاهش درد و سختی درمان

کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

با کیفیت ترین مواد

به کارگیری مواد مورد نیاز از بهترین برندهای درمانی

سوالات متداول درباره ایمپلنت ها

کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

آیا می توان مرحله ساخت روکش را به تعویق انداخت ؟

بله، در بسیاری از بیماران که به دلیل شرایط مسافرتی یا سکونت، امکان حضور درازمدت را جهت درمان ندارند، می توان مرحله جراحی و قرار دادن پایه را انجام داد

بیشتر بخوانید
کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

زمان بندی مناسب برای درمان ایمپلنت چگونه است ؟

ایمپلنت می تواند هم زمان با کشیدن دندان های آسیب دیده و یا سه ماه پس از ترمیم جای دندان کشیده شده در محل قرار گیرد که هرکدام از این درمان ها مزایا و معایب خود را داشته و جراح براساس بررسی های دیگر می تواند بهترین انتخاب را انجام دهد

بیشتر بخوانید
کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

پیوند سینوس چیست ؟

سینوس های فکی نواحی خالی و پر از هوا هستند که در ناحیه گونه ها و اطراف بینی قرار دارند.
این نواحی بعد از کشیدن دندان ها معمولا به سمت پایین گسترش پیدا می کنند و باعث می شوند که استخوان باقی مانده بعد از کشیدن دندان از بین رود.

بیشتر بخوانید
کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

در چه مواردی انجام پیوند استخوان برای درمان ایمپلنت الزامی است ؟

در دو مورد پیوند استخوان قرار داده می شود: در مواردی که کمبود استخوان داریم، به طور معمول باید در اطراف هرایمپلنت استخوانی، حداقل 1.5 میلی متر استخوان سالم وجود داشته باشد

بیشتر بخوانید
کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

آیا درمان ایمپلنت، دردناک و همراه با التهاب است؟

در زمان درمان انجام ایمپلنت ناحیه ای که برای قرار دادن ایمپلنت مد نظر است کاملا بی حس می شود، بنابراین بیمار در حین انجام جراحی معمولا درد و یا ناراحتی را احساس نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید
کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

آیا تکنیک و دقت جراح در نتیجه درمان موثر است؟

یکی از مهم ترین موارد در جراحی ایمپلنت، موقعیت قرار گیری صحیح ایمپلنت در داخل استخوان به لحاظ موقعیت سه بعدی آن در محیط دهان است.

بیشتر بخوانید
کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

آیا نتیجه درمان ایمپلنت می تواند زیبایی مانند دندان های طبیعی باشد؟

بله قطعا می تواند این نتیجه درمانی حاصل گردد اما این اتفاق وابسته به مواردی می باشد که توضیحشان را در این اینجا ارائه می کنیم.

بیشتر بخوانید
کلینیک دندانپزشکی دکتر صدری منش

تعداد مناسب ایمپلنت برای بازسازی یک ناحیه بی دندانی به چه تعداد است ؟

برای هرناحیه بی دندان، در صورتی که فقط یک دندان از دست رفته باشد، فقط یک ایمپلنت مورد نیازاست. دراغلب موارد برای ازدست رفتن دودندان مجاورهم، نیاز به دو ایمپلنت است.

بیشتر بخوانید
ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی ریشه های مصنوعی از جنس تیتانیوم هستند که برای جایگزینی دندانهای کشیده شده استفاده می شوند،
هر درمان ایمپلنت دو مرحله دارد:
مرحله اول جراحی قراردهی ریشه فلزی در داخل استخوان که اصطلاحا فیکسچر نامیده می شود.
مرحله دوم آماده سازی روکش سرامیک هم رنگ دندان و متصل کردن آن ریشه است.
برای انجام مرحله اول و یا جراحی، لازم است محیط دهان بیمار به لحاظ کیفیت لثه ها مورد بررسی قرارگیرد.
بدین منظور فضای استخوانی مناسب جهت قراردادن ایمپلنت به کمک اسکن های سه بعدی دندان پزشکی بررسی می گردد، سپس جراح با کمک معاینات بالینی و اسکن های موجود، اندازه مناسب ایمپلنت را معین می نماید تا در زمان جراحی در داخل استخوان قرار گیرد
ایمپلنت یک جسم خارجی نیست، بدن آن را پذیرفته و استخوان در اطرافش تشکیل می شود. این استخوان تشکیل شده دردراز مدت باعث ثبات و ماندگاری ایمپلنت خواهد شد.

بعد از معاینات اولیه در ابتدا فیکسچر یا همان قسمت ریشه ایی پروتز با استفاده از جراحی کوچکی در داخل فک و به جای دندان از دست داده شده، جای گذاری می‌گردد و بعد از اطمینان از ثبات آن که معمولاً ۴ الی ۶ ماه به طول می‌انجامد، قسمت رویی یا همان تاج دندان (Crown) گذاشته می‌شود. اگر فردی دندان خود را از دست بدهد ایمپلنت در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده می‌شود. ایمپلنت‌ها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می‌باشند. ایمپلنت‌ها توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل می‌گردند و توسط دستگاه‌های بسیار دقیق ساخته می‌شود. به دلیل خصوصیات ذکرشده برای ایمپلنت دندان، هنگامی در فک بیمار قرار بگیرد، یک جسم خارجی به‌شمار نمی‌رود و با قرارگرفتن در فک بیمار با آن سازگار می‌شود. ایمپلنت باعث رشد استخوان‌های کنار دندان هم می‌شود و از تحلیل استخوان فک جلوگیری به عمل می‌آورد.
به‌طور کلی برای گذاشتن ایمپلنت دندان چندین مرحله باید انجام شود تا قطعات تشکیل دهنده در کنار یکدیگر قرار گیرند و بیمار بتواند به جای دندان طبیعی از آن استفاده کند. ایمپلنت از نظر ظاهری مشابه دندان طبیعی است و در دهان همان حس طبیعی را برای جویدن القا می‌کند و سوء هاضمه ایجاد شده بر اثر ناتوانی در جویدن غذا را برطرف می‌نماید.

مزایای ایمپلنت

مزایای ایمپلنت

با معرفی ایمپلنت بیماران دیگر نیازی به تراش دندان های مجاور جهت جایگزینی دندان از دست رفته ندارند.
اما این امر باعث می شود که دندان های سالم بیمار بدون هیچ آسیبی باقی بمانند.
افرادی که دچار بی دندانی کامل بودند، در نبود ایمپلنت مجبور به استفاده از دست دندان بودند که به دلیل تحرک باعث زخم و زدگی در لثه های فرد می شود.
با کشیده شدن دندان ها، استخوان ها به صورت طبیعی تحلیل رفته و کوچک می شوند که این امر باعث نازیبایی و مشکلات دیگری در محیط دهان می شود. با معرفی ایمپلنت، امکان ثابت کردن دست دندان ها و یا ساخت دندان های ثابت متکی بر ایمپلنت فراهم شده است. ایمپلنت ها پوسیده نمی شوند، بنابراین درصورت اجرای نامناسب درمان می تواند سالیان سال به بیمار خدمت نماید.
ایمپلنت مانند دندان می تواند باعث حفظ و نگه داری استخوان شود.
بزرگترین مزیت ایمپلنت حفظ استخوان باقی‌مانده و جلوگیری از تحلیل استخوان (که به خاطر بی دندانی رخ می‌دهد) می‌باشد.

  • کاشت دندان را می‌توان در زمره درمان‌های دندانپزشکی مادام العمر قرار داد.
  • از جنس آلیاژ تیتانیوم است که پوسیده نمی‌شود
  • نوع مرغوب‌تر آن استحکامی بیش از دندان طبیعی دارد.
  • اگر از تکنیک پیشرفته استفاده شود درمان ایمپلنت در ردیف درمان‌های دندانپزشکی کوتاه و کم‌درد است.
  • در مقایسه با هزینه‌های چند بار پر کردن و عصب کشی دندان، روکش دندان و … در دراز مدت درمان کاشت دندان درمان می‌تواند مقرون به صرفه‌ باشد.
مواد تشکیل دهنده ایمپلنت

ایمپلنت ها از جنس واحدی به نام تیتانیوم ساخته می شوند.
امروزه آلیاژ تیتانیوم رایج‌ترین ماده مورد استفاده برای ساخت ایمپلنت‌های دندانی می‌باشد
آلیاژ تیتانیوم برای ساخت فیکسچر (Fixture)، بریج (Bridge)، اوردنچر (Overdenture) و اجزای پروتزی ایمپلنت (اسکرو و اباتمنت) استفاده می‌شود. البته اباتمنت از جنس زیرکونیا نیز ساخته می‌شود. مهم‌ترین ویژگی برای استفاده از آلیاژ تیتانیوم، سازگاری بسیار خوب آن با بدن (Biocompatibility) می‌باشد. اگر فردی دندان خود را از دست بدهد ایمپلنت در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده می‌شود. ایمپلنت‌ها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می‌باشند. ایمپلنت‌ها توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل می‌گردند و توسط دستگاه‌های بسیار دقیق ساخته می‌شود. ماده ای که در ساخت ایمپلنت دندان استفاده می‌شود، تیتانیوم است که در واقع فلزی با کیفیت خوب محسوب می‌شود. این قطعات از جنس تیتانیوم هستند که دارای تطابق بیولوژیک با بدن می‌باشند و هیچگونه واکنش آلرژیک با بدن ندارند. تیتانیوم باعث ایجاد یک لایه محافظ در برابر خوردگی و تحلیل بر روی سطح خود می‌شود. خاصیت غیر مغناطیسی بودن آن و مقاومت در برابر اکسیژن و ترکیبات اسید و نمک شرایط لازم را برای استفاده از آن در ساختار ایمپلنت دندان فراهم می‌کند.
تفاوت ایمپلنت ها بر اساس میزان مطالعات انجام شده بر روی هر ایمپلنت و دقت ساخت آن ایمپلنت ها است.
ایمپلنت هایی که با ماشین آلات دقیق تری ساخته می شوند، قطعات بهتری دارند و با دقت بالاتری به هم جفت و بست می شوند و در دراز مدت نیز ماندگاری بیشتری خواهند داشت.
و ایمپلنت هایی هم هستند که در ساخت آنها از ماشین آلات و تجهیزات ضعیف تری استفاده شده که ممکن است در دراز مدت مشکلات خاص خودشان را داشته باشند.

مزیت ایمپلنت نسبت به بریج

عدم استفاده از دو دندان سالم مجاور به عنوان پایه در ایمپلنت گذاری؛ آنگونه که در روش بریج استفاده می‌شود و امکان آسیب دیدن و در نهایت از دست رفتن آنها را بیشتر می‌کند، کاشت ایمپلنت، از آسیب به دندان‌های مجاور ممانعت می‌کند و نیز وجود فیکسچر در استخوان فک، پدیده تحلیل استخوان فک را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.

در بعضی موارد مراجعه دیرهنگام فرد برای کاشت دندان (ایمپلنت) یا وجود کیست و تومورهای دهانی منجر به از بین رفتن فضای مناسب و کم شدن قطر و ارتفاع استخوان فک می‌شود که در این حالت، دندانپزشک قبل یا همزمان با جایگذاری فیکسچر، با استفاده از پودر و بلاک استخوانی و ممبرین (بایومتریال‌ها) استخوان را بازسازی کرده تا شرایط مناسب برای قرارگیری ایمپلنت مهیا گردد. در این مواقع طول درمان بیمار (آماده شدن استخوان برای جایگذاری ایمپلنت) بسته به شرایط بیمار از ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد و دندانپزشک به کمک عکس‌های رادیوگرافی می‌تواند روند درمان را دنبال کند و بهترین زمان را برای کاشت ایمپلنت تشخیص دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست