مراقبت دندانی در زمان بارداری

آیا نگران دیدن دندانپزشک در هنگام بارداری هستید؟ آرام باشید. انجمن دندانپزشکی آمریکا و کالج زنان و زایمان آمریکایی و متخصص زنان و زایمان قبول دارند که مراقبت از سلامت دهان و دندان در دوران بارداری بی خطر است.

مشکلات لثه

تغییرات هورمونی خطر بروز مشکلات لثه را در طی بارداری افزایش می دهد. التهاب لثه به ورم لثه معروف است. نشانه هایی از ورم لثه میتواند شامل تورم و خونریزی باشد. برخی تلاش های بیشتر در مراقبت از دندان های تان ممکن است به شما کمک کند.
وقت بیشتری بگذارید برای:
دو بار در روز به مدت 2 دقیقه با خمیردندان فلوراید دار مسواک بزنید.
بین دندانهای خود را یک بار در روز با نخ دندان یا پاک کننده های دیگر بین دندانی تمیز کنید.
اگر بدون درمان بماند ،ورم لثه می تواند منجر به پریودنتیت شود. با ادامه پریودنتیت ، عفونت در زیر لثه به بافتهایی که دندانهای شما را در جای خود نگه می دارند آسیب وارد میکند. بدون مراقبت از دندان ، دندانها ممکن است شل شوند و حتی می توانند بیفتند یا نیازبه کشیدن پیدا کنند.
همچنین ، در برخی از خانمها ممکن است در طول بار داری در لثه آنها توده ایجاد شود. آنها معمولاً صدمه نمی بینند ، اما می توانند
تمیز نگه داشتن دندانهای شما را دشوار سازند. به طور معمول ،توده ها بعد از آنکه کودک متولد می شود از بین می روند ،اما اگر آنها در مراقبت از دندان ها شما تداخل ایجاد کنند، دندانپزشک تان ممکن است پیشنهاد از بین بردن این توده ها را به شما دهد.

ساییدگی دندان

فرسایش دندان از بین رفتن لایه سخت و بیرونی دندانهای شما است. وقتی دندان های شما به طور مکرر در معرض اسید قرار می گیرند ممکن است رخ دهد. اگر مرتباً استفراغ می کنید ، ممکن است در معرض خطر ابتلا به فرسایش دندان باشید. برای کمک به
جلوگیری از فرسایش دندان ، دهان خود را بعد از استفراغ با یک قاشق چایخوری جوش شیرین حل شده در 1 فنجان اب بشویید . اما بلافاصله مسواک نزنید! شستشو از حمله اسید به دندانهای شما جلوگیری می کند و زمان باعث می شود مینای دندان روی دندان محکم شود. می توانید بعد از حدود یک ساعت مسواک بزنید.

تفکرات دیگر

همچنین ممکن است در مورد رادیوگرافی )اشعه ایکس( تعجب کنید ، استفاده از دارو یا هنگامی که بی خطر ترین روش برای دیدن دندانپزشک است. رادیوگرافی دندانی روش بی خطر و امنی در دوران بارداری در نظر گرفته شده است. کالج زنان و زایمان آمریکایی و متخصص زنان و زایمان توصیه می کنند که یک پوشش پیش بند محافظ گلو و شکم در هنگام رادیوگرافی استفاده شود. ممکن
است دندانپزشک شما نیاز به استفاده یا تجویز داروهایی برای بخشی از مراقبت شما داشته باشد به عنوان مثال، ممکن است حفره ای ایجاد شود که باید درمان شود. دندانپزشک شما گزینه های بی خطر در دسترس برای بی حسی موضعی ، آنتی بیوتیک ها و تسکین درد برای شما دارد و می توانید در دوران بارداری به او مراجعه کنید.
اگرچه درمان در طول بارداری بی خطر است ، اما شما ممکن است در سه ماهه دوم راحت تر باشید. در 3 ماه اول حالت تهوع و
استفراغ می تواند یک مشکل باشد و در طول سه ماهه سوم ، ممکن است راحت نباشید. وقتی به خاطر وزن کودک روی صندلی راحت نیستید ، به دندانپزشک خود بگویید یا در طول درمان او می تواند به شما در تغییر موقعیت کمک کند.

نتیجه گیری

گروه های حرفه ای برای دندانپزشکان و متخصص زنان موافق هستند که مراقبت های بهداشت دهان و دندان در دوران بارداری بی خطر و مهم است. به دندانپزشک خود مرتباً مراجعه کنید -حتی در زمان بارداری –به سلامت دهانتان کمک میکند.تهیه شده توسط:
by Anita M. Mark, senior scientific content specialist, ADA Science Institute, American Dental Association, Chicago, IL Disclosure. Ms. Mark did not report any disclosures.
Copyright ª 2018 American Dental Association. Unlike other portions of JADA, the print and online versions of this page may be reproduced as a handout for patients without reprint permission from the ADA Publishing Division. Any other use, copying, or distribution of this material, whether in printed or electronic form, including the copying and posting of this material on a Web site, is prohibited without prior written consent of the ADA Publishing Division.
برای بیمار” اطلاعات کلی در مورد درمان های دندانپزشکی ارائه می دهد. این به منظور ایجاد سرعت گفتگو و بحث بین دندانپزشک و بیمار در مورد گزینه های درمانی طراحی شده است اما جایگزین مناسبی برای دندانپزشک متخصص نمی باشد. ارزیابی بر اساس نیازها و خواسته های بیمار لازم است.شما میتوانید اطلاعات بیشتری برای بیماران را درADAcatalog.org or at یا MouthHealthy.org. پیدا کنید.
برای بیمار” اطلاعات کلی در مورد درمان های دندانپزشکی ارائه می دهد. این به منظور ایجاد سرعت گفتگو و بحث بین
دندانپزشک و بیمار در مورد گزینه های درمانی طراحی شده است اما جایگزین مناسبی برای دندانپزشک متخصص نمی باشدارزیابی بر اساس نیازها و خواسته های بیمار لازم است.

شما میتوانید اطلاعات بیشتری برای بیماران را در ADAcatalog.org یا MouthHealthy.org پیدا کنید.

فهرست
فرم مشاوره رایگانرزرو نوبت
فرم مشاوره رایگان رزرو نوبت